Říjen 2015

halloween tag

31. října 2015 v 14:15 | tinne newyorker

když umřel děda tak se mi hodněkrát stalo,že v mém pokojíčku kolem pulnoci,když jsem se vzbudila tak bylo uplně chladno.venku byla zima a padal sníh,ale u nás doma bylo když jsem usínala krásně teploučko.

mráz mi jel po zádech...

a tak jsem to řekla mamce a ta mi na to řekla..že když byla v práci tak slyšela někoho chodit po parketech.ale v místnosti nikdo nebyl.a babička mi řekla,že když v noci ponocovala,tak že viděla v dědovém pokoji takoví mlhaví stín..když jsem spala u babičky tak jsem měla také divný pocit.

já na duchy věřím,a věřím na to,že když někdo umře,tak se bud znovu narodí..nebo je tady mezi námi jako duch..
když mi bylo deset tak jsme s kamarády vyvolávalli duchy.v kočárkárně u sklepa v bytovce.vyvolávali jsme boženu němcovou to je taková klasika.a pak jsme dostali strach a odvolali jsme ji.a šli jsme každý domu.jeden kluk nám řekl,že ona má zlého ducha,proto že ji pořád někdo vyvolává.
a pak nám ještě řekl o klukovi,kterého našli uškrceného a den předtím měl taky vyvolávat duchy.a mi jsme byli malí tak nás to hafo vyděsilo.
takže nikdo celou noc nespal a já jsem se ráno probudila s fleky na krku jako kdyby mě někdo škrtil..od té doby jsem se bála duchy vyvolávat..tak to byla moje zkušenost s duchy.doufám,že se vám to líbilo..vaše tínnka


christian dior..

26. října 2015 v 13:29 | tinne newyorker
christian dior-
narodil se 21.ledna v francii.
zemřel 24.října v itálii...bylo mu 52let
povolání-modní návrhář,designer..
s pomocí textilního magnáta marcela boussaca založil v paříži svuj modní dum.za 12let se mu podařilo rozšířit své podnikatelské aktivity do dalších 15zemí a zaměstnat 2000lidí.dior je především známí svým new lookem.který uvedl v roce 1947. ve svých kreacích zduraznoval ženskost.jeho šaty měli uzká ramena,zužený pas,zdurazněná prsa,dlouhou širokou sukni.new look znamenal revoluci v dámském odívání..a z paříže udělal centrum mody.měl hektický životní styl,neustálé hádky s rodinou kvuli své homosexualitě.špatné vztahy měl především s bratrem raymondem,který ho v dětství zavíral do tmavého sklepa..před svou smrtí rodinu vydědil.zemřel na dovolené v itálii.po jeho smrti byl uměleckým ředitelem jmenován yves saint laurent.zachránil modní dum před krachem.christian dior se také zapsal do srdcí lidí svými parfémi.i citem pro modu a výjimečností..první jeho parfém se jmenoval miss dior.diorovým přáním bylo vytvořit vuni,která by hořela láskou..Líbající

louis vuitton-sen pro každého...

22. října 2015 v 15:58 | tinne newyorker

sen pro každého.francouzské modní odvětví,značka byla založena v roce 1854stejnojmeným návrhářem.značka je velmi známá.vyrábí luxusní kabelky,boty,botasky,sluneční brýle,zápisníky.šperky,kufry..prodává je v samostatných buticích.

společnost si pečlivě vybírá celebrity,které budou jejich značku reprezentovat..a nebo si velmi dobře vybírají prodavače,kteří budou prodávat v jejich buticích po celém světě. l.v.používá tištěné reklamy na billbordech a v časopisech.sídlí v paříži ve francii.generální ředitel je-yves carcelle a antoine arnault je ředitel komunikace.
umělecký ředitel byl dlouhá léta např.marc jacobs..

marc jacobs-narodil se 9.dubna jako já akorát v jiném roce 1963.je žid.otec mu zemřel když mu bylo 7,jeho matka byla mentálně nemocná a nestarala se o své děti.

přstěhoval se ke své babičče,matce svého otce.v pubertě pak studoval uměleckou školu,na které dostal několik cen.pracoval jako skladník v zaniklém modním butiku.v new yorku.během studia prodal několik pletených svetru..
první jeho kolekce byla pro reuben thomas pod značkou swetch book.s robertem puffym.v roce 1986 navrhl kolekci,která nesla jeho jméno.v roce 1997 byl jmenován jako kreativní ředitel louis vuitton..jeho první kolekce se jmenovala ready to wear..S vyplazeným jazykem

kim jones-modní návrhář,jeho první kolekce s názvem kočka představil v londýně na fashion weeku.

nabídli mu spolupráci s několika společnostmi jako třeba hugo boss,alexander mcqeen,louis vuitton.pusobil jako stylista v několika časopisech.např-style magazine..v roce 2008 byl najat jako  ředitel britské pánské značky dunhill.v roce 2011 pracoval pro pánskou kolekci louis vuitton.

vzpomínka na božského alexandera

19. října 2015 v 15:22 | tinne newyorker

alexander mcqueen-

sebejistě porušoval pravidla a vytvářel si nová..každá jeho přehlídka byla extravagantní show..nakonec podlehl svému křehčímu já a spáchal sebevraždu..vždy vyvolával u modních znalcu nadšení nebo odpor..řemeslo se učil na londýnské savile row..jeho modely se díky tomu mohly pišnit dokonalými střihy.S vyplazeným jazykem
jimiž tvaroval ženskou siluetu,někdy i deformoval..v roce 1995 uvedl na scénu bokové kalhoty..pak nastoupil jako nový kreativní ředitel značky givenchy..
jeho 5letý pobyt byl však plný konfliktu,nikdy se nenaučil respektovat korporátní hierarchii a vyhovovat komerčním tlakum..
nová etapa ale nastala,když do jeho vlastní značky vstoupil koncern gucci ten odkoupil 51procent značky..S vyplazeným jazykem
alexander se stal kreativním ředitelem..inspirace pro své kolekce však nalézal v temnějších stránkách své duše.v jedné jeho kolekci se objevily odkazy na násilí v nejruznějších podobách..lidé jeho výtvory považovali za příliš agresivní..ale některým lidem připadali jeho výtvory spíše romantické...jeho přehlídky se odehrávaly ve sportovních halách nebo v pařížských sklepeních..Líbající
jeho přehlídky byli bud show o pohádce třeba o červené karkulce,nebo groteskní klauni,nebo gigantické partie šachu..neváhal šokovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!LíbajícíLíbajícíLíbající
modelku ve sněhobílích šatech nechal posprejovat graffiti-černo-žluto-zeleným..S vyplazeným jazykemjeho přehlídky se objevovali na internetu...s fanoušky byl v kontaktu přes twitter.jeho cílem bylo ovládnutí světa..v soukromí byl ale křehký a citlivý,než se jevil postřednictvím svých kreací..hluboce ho poznamenala smrt jeho blízké kamarádky stylistky isabelly blow..všechny jeho vztahy mu zkrachovaly..
byl v registrovaném partnertví s filmařem georgem forsythem,později se rozešli.pár dní před smrtí ztratil i svou milovanou matku..
to byl asi zlom,který nedokázal překonat a podleh jemu.alexander byl muj nejoblíbenější návrhář a lidé by na něho neměli zapomenout..proto o něm píšu..aby žil v našich srdcích navždy..jeho smrt mě velice zasáhla..Zamračený
 

co bych chtěla vidět v brooklynu!!!!

18. října 2015 v 13:45 | tinne newyorker
je to největší newyorská čtvrt..stěhují se sem mladí umělci,aby si splnili svuj sen.a čím víc kavárniček,tím víc bufetu a obchudku..knihkupectví v dumbo,bary v red hook.brooklyn zustává místem kontrastu.vedle butiku zde zahlédnete luxusní restaurace,a pak třeba opuštěný sklad..
park slope-hledáte li luxus najdete ho v téhle části.špičkové restaurace..centra jogy i vybrané vintage butiky...
al di la-jedna z nejlepších restaurací v new yorku.je plná ve všední dny i o výkendech.je to benátská kuchyně..5 avenue 248,na rohu carroll street.S vyplazeným jazykem
dumbo-čtvrt jejíž zkratkou je manhattan bridge overpass.bydlí tu umělci,kteří ze schátralých továren udělali ateliery..byla tu zřízena plážová promenáda s nádherným výhledem na brooklynský most.
zakka-kouzelné knihkupectví.najdete tu nepřehlednutelný výběr knih.plastové figurky,designové časopisy,papírya trička.konají se tady i výstavy...plymouth street 155..S vyplazeným jazykem
spring-galerie a butik..seženete tu kousky z celého světa..front street 126..S vyplazeným jazykem
dumant burger-najdete zde hamburgry..314 south1st a south2 nd street..
community bookstore and cafe-knihkupectví,nabízí doručení knih až do domu,mužete si je vychutnat i přímo tam se šálkem kávy.skvělá majitelka,vždy umí dobře poradit..7.avenue 143.Rozpačitý.
sweet melissa patisserie-jsou tu anglické sušenky a croissany,dorty,koláče,i šumivé víno..vydala i vlastní knihu receptu..7.avenue175..Líbající
stuar a wright-najdete tu modely od nezávislých modních návrhářu.la faytte place a portland avenue
bonita-mají tu mexické sendviče,pambazos,rolky taquitos i omáčku picogallos..de kalb avenue 243..S vyplazeným jazykem
vini olii-itaská restaurace fort greene.gates avenue 129 u gambridge place...
red hook-starý přístav,založily ho holandané v 16.st..je zde výhled na sochu svobody..jsou zde gallerie a bary..
sunnys bar-bar s dlouholetou tradicí,založil ho dědečěk majitele.schází se zde spisovatelé a jsou zde i skvělé koncerty..conover street 253..S vyplazeným jazykem

jak na kouřové oči?

15. října 2015 v 15:26 | tinne newyorker

kouřové oči-jistota se kterou nikdy nic nepokazíte..

1.vezměte matné krémové stíny nebo fixační bázi pod oční stíny a naneste je na víčko..zneutralizujete tak barvu,vyhladíte víčka a zajistíte,aby následující linky lépe držely..
2.použijte světle šedé stíny a štětec na stíny a naneste je krouživími pohyby na pohyblivé víčko..při líčení se dívejte přímo do zrcadla,stíny by měly tvořit mandlový tvar a měly by zasahovat jen do do záhybu oka..
3.smíchejte tmavě šedé a černé stíny a naneste je tak jako v kroku dva.jen se ted zaměřte na to,aby byly stíny ve vnějším koutku oka o něco tmavší než ve vnitřním..
4.vezměte štěteček a naneste matný krémový stín pod obočí..místo stínu mužete použít tekutý rozjasnující korektor..oko se tím puvabně prosvětlí.
5.vezměte tužku na oči a udělejte s ní linku podél horních řas,zkuste ji mezi řasy vtečkovat,bude tak pusobit mnohem přirozeněji..
6.zopakujte totéž u spodních řas,ale nezvýraznujte tentokrát celou linku,jen dvě třetiny,vnitřní koutek vynechte..
7.chcete-li oči ještě výraznější namalujte si tužkou linku i na hranu spodního víčka..zdá se vám to obtížné?uchopte tužku,přiložte si ji do vnějšího koutku,zavřete oko a projedte ji přes celé oko..
8.naneste řasenku,klidně ve dvou vrstvách..
9.zkontrolujte zda vám stíny neopadaly pod víčko..pokud ano odstrante je vatovou tyčinkou..a pak v případě zamaskujte oči 
korektorem.
LíbajícíLíbajícíSmějící se

enno boesema-teen model

14. října 2015 v 14:29 | tinne newyorker

dirk bikkembergs

14. října 2015 v 14:01 | tinne newyorker

dirk bikkembergs-řekl-nechávám se inspirovat mládím,zdravím,sportem,syrovou energii..dílo dirka je čistá energie,svalová hmota.jako člen puvodní skupiny antwerp six převádí kody a nuance sportovní obuvi do ostrého značkového stylu,který spočívá někde v oblasti představ o síle,zdraví a vytrvalosti..má německý puvod.absolvoval antverpskou královskou akademii..potom pracoval pro ruzne belgické společnosti ..Usmívající sev roce 1985získal prestižní cenu golden spindle award jako nejlepší modní návrhář..používá vojenskou tematiku a zvláštní kožené detaily..S vyplazeným jazykem oděvy jsou robustně vypadající,a jsou skutečně fyzicky silné..další jeho modeli jsou elegantní peleríny a trávová saka..pak následovali džíny white labels pro muže a ženy.a v roce 2000kolekce red label bikkembergs jeans.pak se stal návrhářem pro italské fotbalové obry internacionale ,pro které připravil přiléhavé trikoty.nadále vkládá do svých oděvu fyzickou energii,zmírnění tlaku na svaly,dobře vypracované detaily,trvanlivost a tvrdohlavou erotičnost..


modní návrhy5-moje práce

13. října 2015 v 15:43 | tinne newyorker

modní návrhy4-moje práce

13. října 2015 v 15:42 | tinne newyorker